Vasario 27 dieną, minint pasaulinę NVO dieną, LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva buvo surengtas NVO forumas LR Seime. Forumo tikslas – aptarti Lietuvos nevyriausybinių organizacijų nueitą kelią ir pasiekimus bei numatyti jų ateities viziją.
Forume dalyvavo Lietuvos nevyriausybinių organizacijų, savivaldybių ir viešojo sektoriaus atstovai.
Pranešimą „NVO proveržis ir nueitas kelias Lietuvoje“ pristačiusi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos NVO plėtros grupės vadovė Raimonda Mackevičiūtė pažymėjo, kad per pastaruosius metus ženkliai išaugo NVO sektorius ir 2026 m. sausio 1 d. Lietuvoje buvo 17175 nevyriausybinės organizacijos su NVO žyma. Jose dirbo 35000 etatinių darbuotojų, tačiau net 12000 organizacijų neturėjo nei vieno etatinio darbuotojo. Šiose organizacijose didžiulį organizacinio ir projektinio darbo krūvį atliko organizacijų atstovai savanorystės pagrindais neatlygintinai. Dauguma forumo diskusijų dalyvių, taip pat ir pranešėjai, konstatavo, kad šis darbų organizavimo modelis yra neteisingas ir taisytinas. Taip pat daugelis diskusijų dalyvių pageidavo, kad projektai būtų ilgalaikiai, nes trumpalaikiai projektai neužtikrina nevyriausybinių organizacijų veiklos tęstinumo bei jų išlikimo galimybių. Tam pritarė ir Vyriausybės atstovai. Buvo nutarta kurti sprendimus, tame tarpe ir koreguoti įstatyminę bazę, užtikrinančius pažangesnes nevyriausybinio sektoriaus ateities perspektyvas.
Forume dalyvavo LUMA Valdybos narės Margarita Aušrelė Pleseckienė ir Virgilija Randienė
Informaciją parengė Virgilija Randienė